زومپی

- زومپی

دایملر اخیرا تولید خودرو در کارخانه‌های اصلی خود در اروپا را متوقف کرده است، اما برخلاف برخی از خودروسازان، هم‌اکنون به بودجه‌ی اضافی احتیاج ندارد و به همین دلیل متقاضی کمک‌های دولتی نخواهد بود. اولا کالنیوس، مدیرعامل این شرکت طی مصاحبه‌ای گفت:

دایملر هم‌اکنون نیازی به کمک‌های دولتی ندارد. به‌طور کلی، صنعت قبل از بروز بحران از نظم بسیار خوبی برخوردار بود. 

daimler mercedes benz / دایملر مرسدس بنز

كالنیوس در پاسخ به این سؤال كه آیا شركت او به قطعه‌سازان كمك می‌كند، گفت:

ما با تأمین‌کنندگان و قطعه‌سازان خود در حال گفتگوی دائمی هستیم و با آن‌ها مشورت می‌كنیم. تاکنون موردی نبوده است که نقدینگی در آن مسئله‌ی اصلی باشد.

در همین حال، خودروساز آلمانی به‌تازگی کارخانه‌ی خود را در چین دوباره بازگشایی کرد؛ جایی که گفته می‌شود تقاضا برای خرید خودروهای جدید در حال افزایش است.

مقاله‌های مرتبط:

مدیرعامل شرکت مادر مرسدس بنز افزود:

بخش عمده‌ای از نمایندگی‌های ما بازگشایی شده‌اند و مشتریان دارند باز می‌گردند. هر روز تعداد بیشتری از افراد به نمایندگی‌های خودرو مراجعه می‌کنند. تقاضا در حال افزایش است و این باعث می‌شود ما خوش‌بین باشیم.

به گزارش اتونیوز، دایملر با وجود ازسرگیری فعالیت در چین، بیشتر تولید خودروهای مرسدس بنز در اروپا و ایالات متحده را متوقف کرده است؛ زیرا زنجیره‌های تأمین قطعات در این مناطق نمی‌تواند حفظ شود.

ماركوس شفر، مدیر بخش تحقیق و توسعه مرسدس بنز اخیرا اعلام کرد كه شركتش ممکن است به طرز چشمگیری دامنه‌ی مدل‌های تولیدی و همچنین پلتفرم‌ها و پیشرانه‌های متنوع را در تلاش برای بهینه‌سازی میزان سود كاهش دهد. با این حال، چنین عملی به دلیل تمرکز برند آلمانی روی خودروهای الکتریکی و نه به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا و نتایج اقتصادی جهانی آن صورت می‌گیرد.

بازدید : - بار دسته بندی : اخبار خودرو ، دایملر ، مرسدس بنز تاريخ : 17 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران