زومپی

صندوق مالی جف بزوس ۴۴۳ میلیون دلار برای حفاظت از آب‌وهوا اختصاص می‌دهد - زومپی

فعالان محیط زیست، بزوس را تحت فشار قرار دادند تا بیشتر به فکر تغییرات آب و هوایی باشد. حالا بنیانگذار آمازون اعلام کرده مبلغ ۴۴۳ میلیون دلار را صرف حفاظت از زمین، بازسازی و تلاش برای کاهش بار زیست محیطی بر جوامع کمتر پیشرفته خواهد کرد.

امسال، صندوق بزوس بیش از ۳ میلیارد دلار برای طرح‌های مشابه متعهد شده است. در سال ۲۰۲۰ بزوس قول داد که ۱۰ میلیارد دلار – حدود ۵% از دارایی خالص فعلی‌اش – را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی این دهه اختصاص دهد.

با اعلام این خبر، صندوق بزوس با انتقاداتی به ویژه از سوی برخی گروه‌های محیط زیستی مردمی مواجه شد. انتقادها در این زمینه بود که چرا وی درحالیکه به آلودگی محلی و انتشار فزاینده‌های گازهای گلخانه‌ای ادامه می‌دهد، قصد حمایت از محیط زیست را دارد.

پس از واکنش‌های اولیه، برقراری عدالت زیست محیطی – جلوگیری از آلودگی محیط زیست مناطق کم درآمد – به هدف بزرگی برای صندوق بزوس تبدیل شد. آخرین بودجه اختصاص داده شده در این زمینه از طرف صندوق ۱۳۰ میلیون دلار بود که به دنبال آن، بودجه‌ ۱۵۰ میلیون دلاری دیگری به گروه‌های آب و هوا در ماه سپتامبر اختصاص داده شد.

اندکی پس از روی کار آمدن «جو بایدن»، بزوس تصمیم گرفت تا با تخصیص ۱۳۰ میلیون دلار بودجه دیگر برای عدالت زیست محیطی، اطمینان حاصل کند که اقدامات لازم برای حفاظت از محیط زیست به خصوص برای جوامع محروم صورت گرفته است.

آمازون اخیرا با ازدحام در بنادر و آلودگی حمل و نقل دریایی در امتداد سواحل غربی ایالات متحده، سهم عمده‌ای در آلودگی منطقه داشته است. علیرغم تعهدات آمازون برای رسیدگی به این امور، میزان تولید کربن خالص توسط این شرکت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۰% رسید که در ادامه آن، صندوق بزوس وادار به پرداخت رقم‌های هنگفت در زمینه محافظت از محیط زیست شد.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 9 دسامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها