زومپی

بایدن لایحه زیرساخت را امضا کرد؛‌ قوانین سخت‌گیرانه در انتظار رمزارزها - زومپی

پس از ماه‌ها انتظار جو بایدن درنهایت لایحه جنجالی یک تریلیون دلاری زیرساخت را امضا کرد که به موجب آن قوانین سخت‌گیرانه‌ای در انتظار رمزارزها خواهد بود. ساعاتی پس از امضای این لایحه توسط رئیس جهور آمریکا بازار رمزارزها با شوک جدید قیمتی روبرو شد و قیمت اکثر رمزارزها کاهش محسوسی را تجربه کرد.

با امضای این لایحه یک تریلیون دلاری زیرساخت، مجلس نمایندگان و مجلس سنا به صورت قانونی از سال ۲۰۲۴ می‌توانند آن را اجرایی کنند.

این لایحه همچنین قوانین سخت گیرانه‌تری را برای کسب و کارهای مرتبط با بازار رمزارزها اعمال می‌کند که شامل الزامات بیشتری برای گزارش‌دهی کارگزاران می‌شود. براساس این لایحه، در آینده تراکنش‌های رمزارز به ارزش بیش از ده هزار دلار باید به سرویس درآمد داخلی گزارش شوند.

این لایحه که مورد انتقاد بسیاری از حامیان بازار رمزرازها قرار دارد و می‌تواند نوساناتی را در بازار ایجاد کند. به صورتی که پس از امضای جو بایدن قیمت محبوب‌ترین رمزارز بازار یعنی بیت کوین با افت ۸ درصدی محدوده ۶۰ هزار دلار را مجددا ثبت کرد و همزمان قیمت بسیاری از رمزارزهای محبوب دیگر بازار نیز کاهش یافت. قیمت دومین رمزارز محبوب بازار یعنی اتریوم نیز کاهش هشت درصدی را تجربه کرد. سایر رمزارزها نیز با ریزش مواجه شدند. قیمت تتر در این بین با افزایش جزئی روبرو بود.

این لایحه یک تریلیون دلاری به ارتقای دسترسی به اینترنت، تامین بودجه برای ساخت جاده‌ها، پل‌ها، پنل‌های خورشیدی، ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی و سایر پروژه‌های زیرساختی بزرگ اختصاص داده می‌شود.

گروهی از سناتورها در ابتدا اصلاحیه‌ای را برای این لایحه پیشنهاد کرده بودند که الزامات گزارش‌دهی مالیات رمزارزها را شفاف می‌کرد، اما این پیشنهاد در ماه آگوست تایید نشد.

اکثریت سناتورهایی که به دنبال اصلاح قوانین بازار رمزارزها بودند، در نهایت به این لایحه رای مثبت دادند. هرچند برخی هنوز اجرایی شدن چنین لایحه‌هایی را غیرقابل انجام می‌دانند و انتقادهایی را به آن وارد می‌کنند. این لایحه از سال ۲۰۲۴ اجرایی می‌شود. باید دید در ادامه امضای چنین لایحه‌ای چه تاثیری بر بازار رمزارزها خواهد داشت.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 16 نوامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها